School 2017

DFBMBDmUQAAM-hX

Oryginalna nazwa: 학교 2017
Gatunek: szkolny, romans, młodość, tajemnica
Czas emitowania: 17 lipca 2017 – 5 września 2017
Ilość Odcinków: 16 x 60min
Aktorzy grający główne role:
Kim Sejung jako Ra Eunho
Kim Junghyun jako Hyun Taewoon
Jang Dongyoon jako Song Daehwi
Han Sunhwa jako Han Sooji
Han Joowan jako Shim Kangmyung

Nieustanny spadek
Jako ogromna zwolenniczka School 2013 oglądając dwa ostatnie sezony(??) smuciłam się niemiłosiernie i tak jak 2015 jeszcze przetrwałam (bo dobre aktorstwo, bo ciekawy pomysł i wiele by jeszcze wymieniać) tak ten rok mnie dobił i rozłożył. Akcja się nie kleiła, a jak się kleiła to była tak oklepana, że odechciewało się patrzeć, postacie się nie wyróżniały, nie była to może i najgorsza drama (no chyba, że mówimy o tym co powstało pod nazwą School w ciągu ostatnich 4 lat, wtedy tak – była najgorsza), ale do najlepszych nie można jej w żadnym przypadku zaliczyć. Szkoda mi mówiąc szczerze, bo zawsze wiążę nadzieję z dramami z tej serii.

Kiedy wyobraźnia poniesie…
to zamiast ciekawej dramki powstaje coś na kształt nieśmiesznego żartu. Przykro mi to pisać, ale tak jak początkowe pojawienie się studenta X dawało nadzieje na jakiś rozwój tak zostało to zdeptane i zmieniło się w jakąś mieszankę typowej dramy sprzed kilku lat (wiecie bogaty chłopak, dziewczyna z problemami pieniężnymi, etc) z czymś dziwnym na kształt filmu akcji, a zarazem serialu o problemach młodzieży w szkole. Jak już mówiłam – pomysł nie wypalił, klapa, totalna klęska. A zakończenie? Śmiać mi się chciało, właściwie to obśmiałam je z koleżanką przez telefon bo co innego można z tym zrobić? Było jakieś takie cukierkowo wyidealizowane.

Kilka kroków jak zniszczyć dramę
Mogę tą dramę podać jako wzorowy przykład w tym przypadku.
– w połowię dramy zwolnić akcje i sprawić, że ciągnie się jak flaki z olejem prowadząc donikąd;
– nakręcić akcje, nadać jej tajemniczość, a następnie rozwikłać to wszystko bez żadnego dreszczyku;
– przypudrować postacie do granic możliwości, bo przecież dobro zawsze wygrywa;
– szkolna drama wymieszana z akcją? zróbmy wszystko żeby była przewidywalna i bez większej logiki, bo po co rozwiązywać każdy wątek;
Dużo i długo by jeszcze można wymieniać, ale drama nie dorównuje w żadnym przypadku swoim poprzednikom, wszystko jest w niej słabsze, od samego pomysłu, poprzez wykonanie, a nawet ost (tutaj 2015 nic mi nie pobije, zostało już wyryte w moich uszach).

Dobra wiadomość – mało ścian
Tak, o aktorstwo akurat nie będę się rzucać, było jak najbardziej w porządku. Tym bardziej, że school zazwyczaj promuje młodych aktorów dopiero co zaczynających swoją karierę. No i jednak chemia między Eunho i Taewoonem istniała co garnęło mnie do oglądania dalszych odcinków (bardzo smucił mnie też brak pocałunku, ale to przetrwałam!). Nie przeszkadzało mi nawet, że związek zaczynał być nudny bo ta iskierka między nimi nadal mnie przyciągała.

Oczywiście osoby dla których własnie School 2017 jest pierwszą dramą z serii mogą ją absolutnie pokochać bo nie mają porównania, a może po prostu drama wstrzeli się w ich gust. Mi zupełnie nie przypadła, zamiast problemów wśród młodzieży zobaczyłam jakieś marne próby wkręcenia kina akcji w codzienne życie szkoły.

Najlepszy utwór z OST:
Student X

Ocena:
Fabuła – 6,5
Obsada/aktorstwo – 8
Kwestie techniczne – 7,5
Wartość rewatchu – 4,5
Średnia: 6,7/10

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s