Circle

Circle-Poster-1a

Oryginalna nazwa:  써클: 이어진 두 세계
Gatunek: sci-fi, thriller
Czas emitowania: 22 maja 2017 – 27 czerwca 2017
Ilość Odcinków: 12 x 60min
Aktorzy grający główne role:
Yeo Jingoo jako Kim Woojin
Kim Kangwoo jako Kim Joonhyuk
Gong Seungyeon jako Han Jungyeon
Lee Gikwang jako Lee Hosoo
Ahn Wooyeon jako Kim Bumgyun
Jung Insun jako Park Minyeong

Drama o takiej tematyce jak ta może być tylko hitem lub koszmarem, innych opcji nie widzę, a że do koreańskich produkcji tego typu zaufania nie mam to nastawiałam się na najgorsze. Chociaż przy takiej obsadzie, czy było to w ogóle możliwe?

Ta drama
Właśnie co rozumieć przez “drama taka jak ta” etc? No cóż, nie często zdarzają się dramy o tematyce łączącej przeszłość (właściwie teraźniejszość) z przyszłością, wtrącające do fabuły wątek kosmitów i innych niespotykanych zjawisk. Dodatkowo z porządną, dobrą obsadą i takim samym wykonaniem. Chyba pierwszy raz wpadłam na coś tak dosłownie wow jeśli chodzi o dramy. Nie miałam większych zarzutów do praktycznie niczego?? (Prawdę mówiąc miałam trochę do logiki, zbyt szybkiego tempa etc, ale nie będę się już czepiać) Po prostu trwałam przy każdym odcinku nie nudząc się i nie odczuwając zazwyczaj towarzyszącej mi potrzeby przewijania. Co za tym idzie wierzę, że byłabym w stanie obejrzeć tą dramke za jakiś czas ponownie i nadal być w stanie wkręcić się w nią do granic możliwości.

Tematy
Przez to, że bardzo lubię “filozofować” w tej dramie znalazłam mnóstwo powodów to praktykowania tej czynności. Pytanie, czy ważniejsze są ludzkie wspomnienia, czy ciało danej osoby prześladuje mnie po dziś dzień i nie potrafię się go pozbyć. Czy wspomnienia czynią z kogoś tą właśnie osobę? Siedzę, kminię i się zadręczam. Również etyka badań, czy można poświęcić życie ludzkie dla “lepszego celu”. Albo jedno z moich ulubionych “czy im mniej człowiek wie, tym jest szczęśliwszy?”. (Jeśli wygadam o co w każdym z tych pytań chodzi to czuję, że zdradzę niestety zbyt dużo fabuły)

Utopia?
Zastanawiałam się też, czy wizje “Smart earth” można było uznać za przykład właśnie idealnego świata. Świata pozornie bez przestępstw, pozornie perfekcyjnego, bez żadnych zakłóceń. Oczywiście jak przystało, miejsce takie nie może istnieć, sielanka powoli się burzy i okazuje się, że nigdy nie była ideałem. Niby tak typowo, ale przyjemnie się ogląda obieranie pięknie wyglądającego, rumianego jabłuszka, które w środku okazuje się zgniłe.

Puzzle
Dokładnie tym jest ta drama, przynajmniej w moim przekonaniu. Powoli układa się w całość. Na początku oczywiście ma się wrażenie przepaści między dwoma światami, jednak okazuje się, że oba pasują do siebie i odkrywają przed widzem kolejne tajemnice. Drama nie jest aż tak łatwa do przewidzenia, potrafi zaskoczyć, co bardzo mnie cieszyło. A zakończenie? Rozbiło mnie na części i dało nadzieję na kontynuację.
Postacie są świetnie sportretowane przez aktorów, obsada była dosłownie wspaniała, moje oczy pochłaniały ich grę z ogromną ulgą i radością. Jak już mówiłam nie ma co się dziwić patrząc na to kto się w niej znajduje.

Jestem bardzo wdzięczna osobie, która namawiała mnie do obejrzenia tej dramy od momentu gdy wylądowała na moim dysku, aż do odpalenia pierwszego odcinka. Po nim zostałam po prostu wciągnięta i nie potrzebowałam już żadnego zachęcania.

Najlepsza piosenka z OST:
유지 (U JI) (베스티 (BESTie)) – Alive (Feat. Andup)

Ocena:
Fabuła – 8,5
Obsada/aktorstwo – 9
Kwestie techniczne – 8,5
Wartość rewatchu – 8,5
Średnia: 8,7/10

Advertisements

2 Comments Add yours

  1. bardzo zachęciłaś mnie do obejrzenia circle i z pewnością to zrobię w najbliższym czasie B))
    ps wciąż czekam aż zjedziesz habaeka

    Like

    1. Sama czekam na to aż skończę habaekaXD

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s