Age of youth

photos_17999_1468303597

Oryginalna nazwa: 청춘시대
Gatunek: przyjaźń, komedia, romans, młodość, życie codzienne
Czas emitowania: 22 lipca 2016 – 27 sierpnia 2016
Ilość Odcinków: 12 x 60min
Aktorzy grający główne role:
Han Yeri jako Yoon Jinmyung
Park Eunbin jako Song Jiwon
Ryu Hwayoung jako Kang Yina
Han Seungyeon jako Jung Yeeun
Park Hyesoo jako Yoo Eunjae

W rozpaczy za wakacjami w tym wyjątkowo wymagającym roku szkolnym (nie sądziłam, że 2 liceum tak mnie wymęczy) postanowiłam powrócić wspomnieniami do czasu sprzed 2 miesięcy gdy mogłam po nocach przesiadywać przed laptopem pochłaniając dramy nie martwiąc się czekającą na mnie szkołą. Niestety przez to, że aktualnie starcza mi czasu tylko na naukę, jedzenie, spanie i narzekanie (oraz ewentualne czytanie mang na lekcjach) nie byłam w stanie ukończyć żadnej nowej dramy, więc tak jak nawiązałam na wstępie zasięgnęłam pamięcią do tego co już widziałam i na myśl przyszła mi ta jakże miła produkcja (najbardziej nakierował mnie na nią fakt, że całkiem niedawno wyszedł jej drugi sezon, jednak na niego również nie mam niestety czasu).

Mieszanka wybuchowa
Więc zacznijmy od początku, mamy 5 głównych bohaterek-studentek mieszkających razem. Każda z nich jest zupełnie innym typem osobowości, nic więc dziwnego, że nie potrafią się do końca zrozumieć i trochę zajmuje im dotarcie się tak by nie zachodziły jedna na drugą. Przyznam, że sytuacja zdecydowanie łatwa do utożsamienia się przez osoby takie jak ja mieszkające np w bursie w pokoju z zupełnie obcymi 3 innymi osobami, gdzie każda ma swoje problemy, rytuały, a do tego co najgorsze różne godziny jedzenia posiłków czy nauki. Chociaż nic jednak nie pobije dramatu dzielenia łazienki. Możecie zastanawiać się czemu to wszystko przywołuje ale własnie takie sytuacje możemy zobaczyć w tej dramie. Kłótnia o łazienkę, prywatność, czy bycie za głośnym? Norma. Wnerwiająca współlokatorka lub kłótnia o kompletne gówno? Jeszcze częściej. Bardzo miło było mieć szanse obejrzeć coś tak normalnego, co można odwołać do własnego życia.

Oczywiście za prosto i za nudno by było posiadać tylko wątek mieszkających razem studentek, więc dodajemy tragiczne historie z przeszłości i słodkie romanse z teraźniejszości oraz nowe dramaty. Przyznać muszę, że wszystko komponuje się ze sobą elegancko. Nie są też jakoś ogromnie przesadzone, bo jednak w codziennym życiu też mogą się przytrafić. Obwinianie się za czyjąś śmierć? Zdecydowanie możliwe. Trudność w zaakceptowaniu miłości? Jak najbardziej prawdopodobna. Może trudno wyobrazić sobie takie zbiorowisko pod jednym dachem, ale kto wie co ten świat przyniesie.
A teraz powracając do naszych pięciu współlokatorek tak jak już wspominałam: pochodzą z innych miejsc, posiadają różne doświadczenia, zainteresowania, plany i co najważniejsze osobowości! Bo co jeśli marzycielka skonfrontuje się z racjonalistką, a introwertyczka trafi na ekstrawertyka nie zważającego na jej niepewność (i tu nie mówimy już tylko o naszych drogich lokatorkach)?

Może niektórych wnerwia już moje ciągłe podkreślanie różnic w osobowościach bohaterek, ale to jest własnie to co przywarło moje cztery litery do fotela, a oczy do ekranu. Nie możemy więc zapomnieć o aktorkach, które tak świetnie wykreowały swoje postacie. Wiadomo przecież, że nie są one takie jak ich bohaterki, a mimo to budzą sympatię i aż trudno uwierzyć, że to nie są ich prawdziwe oblicza.

Muzyka idealnie dobrana do każdej sceny, aż miło patrzeć i słuchać. Nie jest typowym ost, bardziej podkładem lecącym w tle i chyba to w tym przypadku tak bardzo mnie urzekło.

Zdecydowanie jedna z lepszych dram 2016 roku, myślę, że mogłabym umieścić ją na podium. Urzekła mnie właściwie wszystkim, od aktorstwa, przez muzykę, po samą fabułę. Dobrze było zobaczyć w końcu wyraziste i barwne bohaterki (i znowu podkreślając to co najważniejsze – różne!) zamiast tego wydeptanego już obrazu pojawiającego się w tak wielu dramach. Całym sercem polecam każdemu.

Ocena:
Fabuła – 9
Obsada/aktorstwo – 8,5
Kwestie techniczne – 8,5
Wartość rewatchu – 7,5
Średnia: 8,4/10

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s