Spellbound

affiche.Chilling-Romance.49342Oryginalna nazwa:  오싹한 연애
Gatunek: komedia, romans, horror
Data wydania: 1 grudnia 2011
Czas trwania: 1h 54min
Aktorzy grający główne role:
Son Yejin jako Kang Yoori
Lee Minki jako Ma Jogoo

Z racji tego, że halloween coraz bliżej i wszędzie czuć duchy oraz inne straszydła, a ja siedząc sama w pokoju kiedy moja koleżanka zabawiała się na randce odczułam potrzebę obejrzenia romansu postanowiłam sięgnąć po tą produkcje. Film siedział mi na dysku już troche czasu, a na liście jeszcze dłużej, nie miałam do niego wielkich wymagań bo w końcu to komedia romantyczna ale jako prawie dwu godzinne odcięcie od rzeczywistości sprawdził się znakomicie.

Ah te mieszanki
Przyznam, komedia romantyczna i horror to ciekawe połączenie, a ten film całkiem nieźle zajmuje się obojgiem gatunków. Oczywiście nie jest to mrożący krew w żyłach seans, prędzej pojedyncze zaskakujące scenki. Romans jak to romans zaczyna się niewinnie, przechodzi fazę gorącej miłości, a kończy lamentami, wplatając do tego komedie można już być pewnym pojawienia się kilku względnie zabawnych scenek (które jednak mnie rozśmieszyły). Czego innego można by się spodziewać po perypetiach widzącej od czasów tragicznego wypadku w liceum duchy kobiety i magika dla którego pracuje.

Duch zły, a może duch…
No właśnie jaki? Różne duchy pojawiły się w samym filmie kilkukrotnie, często prosząc główną bohaterkę o pomoc w sprawie swojej śmierci albo aby pomóc bliskim. Były epizodyczne i znikały po uzyskaniu tego co chciały. Jedna zjawa jednak prześladowała główna bohaterkę od samego początku – duch jej najlepszej przyjaciółki która zginęła we wspomnianym wcześniej tragicznym wypadku w liceum, który nasza bohaterka cudem przeżyła. Można powiedzieć, że przyjaciółka była samolubna po swojej śmierci bo prześladowała nie tylko bohaterkę, ale również każdego kto zbliżył się do bohaterki co powodowało jej samotność, jednak stawiając się na miejscu ducha można trochę zrozumieć jej postawę – tak troszeczkę.

Jeśli boicie się własnego cienia tak jak ja, ale wprawieni w halloweenowy nastrój chętnie obejrzelibyście coś “przerażającego” lecz obawiacie się płakać w poduszkę pod kołdrą w nocy to zdecydowanie mogę polecić tą komedię. Lekka i przyjemna, nie zanudza, a do tego dodatkowego śmiechu dostarczą wam trochę nieudane efekty specjalne. Jest też na kogo się popatrzeć, w końcu główną rolę gra nie kto inny jak Lee Minki!

Ocena:
Fabuła – 7
Obsada/aktorstwo – 7,5
Kwestie techniczne – 6,5
Wartość rewatchu – 7
Średnia: 7/10

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s