Girls’ Generation 1979

7b957b60b8227b82

Oryginalna nazwa: 란제리 소녀시대
Gatunek: przyjaźń, romans, młodość, szkolny
Czas emitowania: 11 września 2017 – 3 października 2017
Ilość Odcinków: 8 x 60min
Aktorzy grający główne role:
Bona jako Lee Junghee
Chae Seojin jako Jung Hyejoo
Lee Jonghyun jako Joo Youngchoon
Seo Youngjoo jako Bae Dongmoon

 

W ciągu mojej prawie miesięcznej nieobecności obejrzałam co prawda pare dramek i filmów jednak nie miałam siły zabierać się za ich recenzje. Lecz dzisiaj stwierdziłam, że najwyższy czas coś w końcu napisać i tak oto znalazłam się tutaj.

Jestem miłośniczką kdram w stylu reply, a więc takich których akcja dzieje się w latach 70-90 zeszłego wieku. Zawsze gdy o jakiejś słyszę ląduje ona na mojej liście i zazwyczaj oglądam ją najszybciej jak to możliwe. Ta akurat czekała na mnie prawie 2 miesiące ale myślę, że nie jest to, aż taki zły wynik. Zresztą pochłonęłam ją prawie całą w jedną nockę (odcierpiałam swoje w szkole, było warto).

Drama jest bardzo krótka, 8 odcinków po godzinie to zaledwie 1/3 doby, więc nawet jeśli wam się jednak nie spodoba to nie zmarnujecie na niej dużo czasu. W moje gusta na całe szczęście trafiła. Była przewidywalna, nie ukrywam, ale czegoś takiego potrzebowałam jako wytchnienia od jesieni która ostatnio strasznie mnie przytłacza.

Głównym tematem są młode dziewczyny, licealistki żyjące w Korei lat 70, przeżywające swoje pierwsze większe problemy (między innymi te rodzinne) i pierwsze miłości. Tu w szczególności odczułam przewidywalność bo od początku przeczuwałam kto skończy z kim. Pomimo wszystko lubię dramy przedstawiające młodość, może dlatego, że sama mam dopiero 17 lat i z tego wyrosnę, a może po prostu taka już jestem. Dodatkowo ten klimat dawnych lat, światowe hity ’70 towarzyszące bohaterom w tle, aż chciało by się cofnąć w czasie tylko dla tych kilku chwil. Oczywiście nie obywa się bez dramatów, w końcu nie były to aż tak wygodne czasy.

Bardzo ucieszyło mnie usłyszenie w ost piosenki honeyst “반하겠어”, uwielbiam chłopaków, a ta wersja jest tak urokliwa, że nie mogę sie od niej odpędzić. Jednak z całego ost najbardziej spodobał mi się utwór śpiewany przez Jaeyoona z SF9. Chłopak ma tak podobny głos do Jonghyuna (CNBLUE) grającego w tej dramie, że dopiero po obejrzeniu serialu dowiedziałam się kto naprawdę śpiewa tą piosenkę, a więc…

Najlepsza piosenka z OST:
Jaeyoon (SF9) – 다시 우리 만나도

Całym sercem polecam tą dramkę, jest lekka, nie doprowadza do załamania nerwowego, ofiarowuje nam miłe zakończenie, a więc żyć nie umierać.

Ocena:
Fabuła – 7,5
Obsada/aktorstwo – 8
Kwestie techniczne – 8
Wartość rewatchu – 7,5
Średnia: 7,75/10

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s